Shenzhen Xinchitai Technology Co., Ltd.
Shenzhen Xinchitai Technology Co., Ltd.
Produse

SSD M.2 NVME de la un producător de top din China

View as  
 
Compact 2230 PCIE 4.0 NVMe SSD 5000MB/s Viteză de transfer

Compact 2230 PCIE 4.0 NVMe SSD 5000MB/s Viteză de transfer

GUDGA Compact 2230 PCIE 4.0 NVMe SSD 5000MB/s Viteza de transfer oferă viteze secvențiale uimitoare de până la 5000MB/s într-un factor de formă mic M.2 2230. Construit pe protocolul PCIe Gen4 x4 și NVMe, acest SSD cu o singură față reduce timpii mari de pornire, încărcarea jocului și transferul fișierelor pentru dispozitivele compacte. Marca: GUDGA Material: PCBA Culoare: negru/verde Timp de livrare: 4-15 zile Certificare: ISO/CE/RoHS/KC
Nvme 2280 PCIE3.0 Hard Disk Unitate SSD

Nvme 2280 PCIE3.0 Hard Disk Unitate SSD

GUDGA este un brand de stocare de încredere care se concentrează pe unități SSD de înaltă performanță pentru desktop-uri, laptopuri și mini PC-uri. Unitatea de hard disk SSD Nvme 2280 PCIE3.0 adoptă factorul de formă M.2 2280, interfața PCIe 3.0 x4 și protocolul NVMe 1.3, construit cu flash 3D TLC NAND premium. Oferă viteze rapide de citire și scriere secvențială, reducând foarte mult timpul de încărcare a software-ului și de pornire. Echipat cu suport termic din grafen pentru o disipare stabilă a căldurii, acest SSD oferă opțiuni de capacitate multiple și compatibilitate largă cu sistemul de operare. Este o alegere de upgrade rentabilă pentru jocuri, birou zilnic și munca multitasking. Marca: Gudga Material: PCBA Culoare: negru/verde Timp de livrare: 4-15 zile Certificare: ISO/CE/RoHS/KC
2242 Lungime PCIE Gen4 SSD 5000MB/s Viteză de citire

2242 Lungime PCIE Gen4 SSD 5000MB/s Viteză de citire

GUDGA este un brand profesional de stocare axat pe unități SSD fiabile și de înaltă performanță pentru utilizatorii globali. Acest SSD M.2 2242 PCIe Gen4 oferă o viteză de citire secvențială de până la 5000 MB/s prin protocolul NVMe. Factorul său de formă compact de 22×42 mm se potrivește perfect ultra-cărților, mini-PC-urilor și dispozitivelor încorporate cu spațiu limitat, oferind performanțe de putere redusă și rezistente la șocuri. Scurtează pornirea sistemului, încărcarea jocului și timpul de transfer al fișierelor mari. Optimizat pentru o funcționare zilnică stabilă și cu o sarcină de lucru ușoară, acest SSD PCIE Gen4 cu lungimea de 2242, viteza de citire de 5000 MB/s servește ca un upgrade de stocare rentabil pentru hardware compact compatibil.
7000mb/s M.2 PCIE 4.0 SSD NVMe de mare viteză

7000mb/s M.2 PCIE 4.0 SSD NVMe de mare viteză

GUDGA este o marcă de stocare de încredere din China, care se concentrează pe SSD NVMe de mare viteză M.2 PCIE 4.0 de 7000mb/s de înaltă performanță pentru consumatori globali, jucători și creatori de conținut. Dispunând de o interfață PCIe 4.0 x4 și protocolul NVMe 1.4, oferă viteze de citire secvențială de până la 7.000 MB/s. Echipat cu 3D TLC NAND de înaltă calitate și un sistem avansat de management termic, menține performanța stabilă, de mare viteză, chiar și în timpul sarcinilor solicitante, cum ar fi editarea video 4K/8K, jocurile AAA și transferurile mari de fișiere.
M.2 NVMe PCIE 3.0 SSD NVMe pentru mini computer

M.2 NVMe PCIE 3.0 SSD NVMe pentru mini computer

GUDGA M.2 NVMe PCIE 3.0 SSD NVMe pentru mini computer este stocare compactă personalizată pentru mini PC-uri, dispozitive compacte industriale și terminale încorporate. Diferit de SSD-urile NVMe de înaltă performanță, evidențiază putere redusă, căldură scăzută, compatibilitate deplină, dimensiuni reduse și accesibilitate, ideal pentru upgrade-uri de echipamente cu spațiu limitat, cu căldură limitată și achiziții în masă.
SSD M.2 2230 PCIE 4.0 de mare viteză cu citire de 5000 MB/s

SSD M.2 2230 PCIE 4.0 de mare viteză cu citire de 5000 MB/s

Actualizați-vă dispozitivele portabile compacte cu SSD-ul GUDGA High Speed ​​M.2 2230 PCIE 4.0 cu citire de 5000 MB/s, o unitate de stocare miniaturală de înaltă performanță, care oferă o viteză de citire secvențială ultra-rapidă de până la 5000 MB/s. Adoptând protocoalele standard avansate PCIe 4.0 x4 și NVMe 1.4, acest SSD ultracompact 2230 cu factor de formă de 22×30 mm sparge blocajul vitezei dispozitivelor tradiționale de stocare PCIe 3.0 și SATA, echilibrând perfect viteza de transmisie extremă, dimensiunea mini-corpului și stabilitatea operațională pe termen lung.

În peisajul de stocare digital în evoluție rapidă de astăzi, SSD-urile NVMe (SSD-uri cu memorie non-volatilă Express) au înlocuit de mult timp tradiționaleleSSD-uri SATA, devenind alegerea centrală de stocare pentru PC-uri, servere, echipamente industriale și alte scenarii. Cu toate acestea, confruntat cu marea varietate de produse SSD M.2 NVMe de pe piață, este posibil să aveți următoarele întrebări: Ce este un SSD M.2 NVMe? Care sunt diferențele de bază dintre acesta și dispozitivele de stocare tradiționale? Cum să alegi SSD-ul NVMe potrivit pentru nevoile tale? Pentru ce scenarii sunt potrivite diferitele tipuri de SSD-uri NVMe?


Mai întâi, să clarificăm definiția de bază: NVMe (Non-Volatile Memory Express) este un protocol de stocare de mare viteză conceput special pentru memoria flash NAND. Se bazează pe interfața PCIe pentru transmiterea datelor. În comparație cu protocolul tradițional SATA, maximizează avantajele de performanță ale memoriei flash, oferind o latență scăzută, lățime de bandă mare și scalabilitate ridicată. Acesta este motivul principal pentru care SSD-urile NVMe pot realiza o încărcare aproape instantanee și un transfer eficient de date. SSD-urile M.2 NVMe nu sunt clasificate pe o singură dimensiune. Combinăm patru dimensiuni de bază — factorul de formă a interfeței, versiunea de protocol, cipurile de memorie flash și scenariile de aplicație — pentru o clasificare cuprinzătoare și detaliată. Încorporam, de asemenea, competitivitatea de bază a produselor companiei noastre, permițând tuturor să înțeleagă logica clasificării și să știe clar cum să aleagă produse de înaltă calitate.


I. Clasificare după tipul de interfață: adaptarea la diferite dispozitive, echilibrarea portabilității și performanței

Tipul de interfață este cel mai intuitiv mod de a clasifica SSD-urile NVMe. Produsele cu interfețe diferite diferă semnificativ în ceea ce privește dimensiunea, metoda de instalare și dispozitivele compatibile, care este și primul factor pe care îl luăm în considerare atunci când alegem un produs. Cum să determinați ce interfață SSD NVMe este compatibilă cu dispozitivul dvs.? Răspunsul constă în clasificarea tipurilor de interfețe, iar produsele companiei noastre acoperă toate tipurile de interfețe pentru a răspunde nevoilor diverselor dispozitive.

Interfață M.2 NVMe SSD (Prima alegere pentru dispozitive de consum și subțiri și ușoare)

Acesta este în prezent cel mai comun și utilizat tip de SSD NVMe. Utilizează factorul de formă compact M.2, nefiind nevoie de date suplimentare sau cabluri de alimentare; poate fi introdus direct în slotul M.2 al plăcii de bază, economisind foarte mult spațiul intern. În funcție de dimensiune, acesta poate fi împărțit în patru specificații: 2230, 2242, 2260 și 2280. Specificația 2280 este cea mai populară, compatibilă cu majoritatea desktop-urilor și laptopurilor, în timp ce specificația 2230 este adesea folosită în dispozitive de gaming portabile, mini PC-uri și alte dispozitive mici.

SSD-urile M.2 NVMe ale companiei noastre se caracterizează prin „dimensiunea lor compactă, eficiența ridicată și compatibilitatea puternică”. Toate modelele folosesc factorul de formă standard 2280 (alte dimensiuni pot fi personalizate), compatibil cu transmisia dual-channel PCIe 3.0 x4 și PCIe 4.0 x4. Sunt compatibile cu 99% dintre plăcile de bază și laptopurile mainstream de pe piață, adaptându-se cu ușurință atât la modernizarea computerelor mai vechi, cât și la construirea altora noi. În plus, produsele au un design ultra-subțire, cu o grosime de numai 3,5 mm și cu plăcuțe termice, reduc în mod eficient temperatura de funcționare, prevenind accelerarea performanței din cauza supraîncălzirii și abordând punctul dureros al disipării insuficiente a căldurii în laptopurile și mini PC-urile subțiri și ușoare.

Cum să alegi SSD-ul M.2 NVMe potrivit pentru computerul tău?

1. Compatibilitate În primul rând, verificați manualul dispozitivului pentru a confirma lungimea suportată de placa de bază/laptop (de exemplu, numai 2280 sau compatibil cu 2260/2280) pentru a evita achiziționarea unuia greșit care nu poate fi instalat.

2. Echilibru între capacitate și performanță: alegeți 2230/2242 (512 GB–1 TB) pentru munca de zi cu zi la birou; alegeți 2280 (1TB–4TB) pentru jocuri/lucruri creative.

3. Disiparea căldurii se potrivește diferitelor scenarii: 2230/2242 este potrivit pentru sarcini reduse; 2280 cu radiator este potrivit pentru sarcini mari.

4. Grosimea se potrivește diferitelor cerințe de spațiu: alegeți o singură față (2,4–3,5 mm) pentru laptopuri subțiri și ușoare; desktop-urile pot instala modele cu două fețe/radiasipare (4–8 mm) pentru a evita constrângerile de spațiu.


II. Versiunea protocolului: upgrade-uri iterative, progrese continue de performanță

Protocolul NVMe a suferit mai multe iterații, cu diferențe semnificative de viteză de transfer și caracteristici între versiuni. Care este diferența dintre diferitele versiuni de protocol NVMe? O versiune superioară este întotdeauna mai bună? De fapt, cheia este să vă potriviți nevoile de utilizare și compatibilitatea dispozitivului. Produsele noastre acoperă versiuni principale pentru a îndeplini diverse cerințe de performanță.1. Versiunea NVMe 1.3(PCIE Gen3.0) (Eficienta din punct de vedere al costurilor, compatibila cu dispozitive mai vechi) Ca o versiune mainstream anterioară, folosește interfața PCIe 3.0, cu o lățime de bandă teoretică de 32 Gbps, viteze secvenţiale de citire/scriere de până la 3500 MB/s, potrivite pentru citire/0write 04K aleatorie zilnică. birou, jocuri generale și multimedia. Are o compatibilitate puternică cu dispozitivele mai vechi și un preț accesibil.

Produsele noastre SSD PCIE Gen3.0X4 2280 M.2 Nvme SSD se concentrează pe rentabilitate, adoptând cipuri flash originale și controlere stabile. Cu MTBF de până la 1,5 milioane de ore, aceștia acceptă TRIM și S.M.A.R.T. monitorizare. În comparație cu produse similare din aceeași gamă de preț, acestea au o calitate și o stabilitate mai bună a cipurilor, ideale pentru utilizatorii atenți la buget, care acordă prioritate stabilității.2. Versiunea NVMe 1.4 (PCIE Gen4.0) (Mainstream, Balancing Performance and Compatibility) În prezent, versiunea mainstream, este compatibilă cu interfețele PCIe 3.0/4.0. Bazat pe NVMe 1.3, optimizează eficiența transmisiei, reduce latența și adaugă funcție HMB pentru a îmbunătăți performanța în transferul de fișiere mici și multitasking. Vitezele secvenţiale de citire/scriere depăşesc 7000MB/s, citire/scriere aleatorie 4K peste 800K IOPS, compatibil cu majoritatea calculatoarelor noi şi echipamentelor profesionale.

Cea mai bine vândută serie NVMe 1.4 folosește interfața PCIe 4.0 x4 și firmware-ul auto-dezvoltat, comutând automat între modurile de economisire a energiei și cele de înaltă performanță. Acceptă corectarea erorilor LDPC și este echipat cu blitz NAND original, cu o durată de viață de până la 300TBW (capacitate de 1TB). De asemenea, vine cu o garanție de cinci ani și un serviciu post-vânzare rapid, satisfacând atât nevoile generale, cât și cele profesionale.3. Versiunea NVMe 2.0 (PCIE Gen5.0) (High-End, Ultimate Performance) Cea mai recentă versiune asociată cu interfața PCIe 5.0, are o lățime de bandă teoretică de 64 Gbps, viteze secvenţiale de citire/scriere de până la 12000MB/s, și 4K aleatoriu de citire/scrisuri peste NVMe 1500KIO. 1.4). Acesta adaugă funcții ZNS și KATA pentru a îmbunătăți securitatea datelor și eficiența stocării, potrivite pentru jocuri de ultimă generație, editare video profesională, AI și procesare de date mari.

Produsele noastre NVMe 2.0 adoptă cel mai recent controler PCIe 5.0 și bliț 3D NAND de ultimă generație, cu tehnologii dezvoltate de disiparea căldurii și optimizare a performanței. Sprijinind criptarea hardware, protecția împotriva pierderilor de energie și gestionarea partițiilor, acestea depășesc produsele de ultimă generație de la egal la egal în ceea ce privește stabilitatea și bogăția de caracteristici, cu un preț mai competitiv.


III. Clasificare după scenarii de aplicație: potrivirea precisă a nevoilor, poziționare dedicată

Scenarii de aplicații diferite au cerințe diferite pentru performanța, capacitatea și stabilitatea SSD-urilor NVMe. Potrivirea precisă este esențială pentru maximizarea valorii lor. Cum să alegi SSD-ul NVMe potrivit pentru diferite scenarii? Compania noastră proiectează produse dedicate pentru diferite scenarii, valorificând avantajele noastre de cercetare și dezvoltare și lanțul de aprovizionare pentru a oferi produse de înaltă calitate, rentabile.

1. SSD NVMe de calitate pentru consumatori (prima alegere pentru birou zilnic și jocuri)

Vizând utilizatorii individuali, potrivit pentru munca zilnică de birou, jocuri, editare video și alte scenarii. Cerințele de bază sunt cost-eficiență ridicată, compatibilitate puternică și performanță moderată. Produsele noastre acoperă versiunile de interfață M.2 NVMe 1.4/2.0, capacități de la 512 GB până la 4 TB, folosind memorie flash TLC NAND + firmware auto-dezvoltat, cu viteze de citire/scriere secvențială de 3500~7400MB/s, viteze de citire/scriere aleatoare 4K de 500K~1000K și suport garantat pentru 500K~1000K ani. cu răspuns rapid post-vânzare.

2. SSD-uri NVMe de calitate industrială (preferate pentru control industrial și medii extreme)

Vizând utilizatorii industriali, aceste SSD-uri sunt potrivite pentru control industrial, aplicații auto și militare. Cerințele de bază includ rezistența la interferențe, rezistența la vibrații, gamă largă de temperatură și stabilitate ridicată. Produsele noastre folosesc memorie flash SLC/MLC NAND de calitate industrială și controlere, permițând o funcționare stabilă în medii extreme de la -40℃ la 85℃. Aceștia acceptă o gamă largă de tensiuni de la 5V la 12V și permit interfețe și capacități personalizate. După ce au trecut testele de fiabilitate de calitate industrială, se laudă cu un MTBF de 3 milioane de ore, asigurând o funcționare stabilă pe termen lung.


IV. Avantajele companiei și caracteristicile de bază ale produsului

Alegerea unui SSD NVMe de înaltă calitate necesită atenție la parametrii de clasificare și un brand de încredere.GUDGAare o expertiză profundă în domeniul depozitării, valorificând patru avantaje de bază: cercetare și dezvoltare, controlul calității, dezvoltarea produselor și serviciul post-vânzare, acumulând o reputație puternică. Mai exact:

1. Avantaje R&D: Echipa noastră profesionistă R&D ține la curent cu progresele tehnologice, fiind pionierat în produsele NVMe 2.0/PCIe 5.0. Am dezvoltat propriul firmware și tehnologia de disipare a căldurii și colaborăm îndeaproape cu producători renumiți de memorie flash NAND precum Samsung și Micron, asigurând controlul calității de la sursă.

2. Controlul calității Avantaje: Control strict al calității pe parcursul întregului proces. Produsele sunt supuse mai multor teste, inclusiv teste de temperatură ridicată și scăzută și vibrații, rezultând un MTBF care depășește cu mult media industriei, asigurând o mai mare liniște.

3. Avantajele produsului: Acoperă toate interfețele, protocoalele și tipurile de flash NAND, adaptabile la diverse scenarii, combinând performanță ridicată, stabilitate ridicată și eficiență ridicată a costurilor, susținând soluții personalizate.

4. Avantajele post-vânzare: Acoperirea rețelei de servicii post-vânzare la nivel național, oferind o garanție de cinci ani, testare gratuită și reparații rapide. O echipa profesionista raspunde prompt nevoilor dumneavoastra.

X
Folosim cookie-uri pentru a vă oferi o experiență de navigare mai bună, pentru a analiza traficul site-ului și pentru a personaliza conținutul. Prin utilizarea acestui site, sunteți de acord cu utilizarea cookie-urilor. Politica de confidențialitate
RespingeAccepta